Gogle VR

Praca z Goglami Wirtualnej Rzeczywistości (VR) w skrócie…

Od września nasi uczniowie mają okazję zapoznać się z możliwościami okularów VR zakupionymi przez szkołę w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Nauczyciele zaprezentowali okulary VR uczniom, którzy w większości mieli okazję korzystać z nich po raz pierwszy. Gogle można wykorzystać w różnych obszarach edukacji, tj.: podczas lekcji geografii, fizyki, biologii i nie tylko. Dzieci, zakładając okulary, przenoszą się w wymiar 3D w dowolne miejsce: przestrzeń, czas czy nawet wnętrze ludzkiego organizmu, nie pozostając jedynie biernym widzem, ale zgłębiając jego możliwości. Okulary VR w pewien sposób oszukują oczy tak, by użytkownik odczuwał realne zanurzenie w fascynujący świat wirtualnej rzeczywistości.

Cieszymy się, że dzięki realizacji przez naszą szkołę projektu Laboratoria Przyszłości nowe technologie są dostępne dla uczniów Dwójki na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki”.